Tag - Kek

Receta

Kek me karrota dhe krem

Përbërësit: 4 kokrra vezë 200 gr sheqer (1 gotë) 1 pako sheqer vanilje 1 filxhan çaji vaj 300-350 gr miell 1 pako pluhur pjekës 1/2 lugë kafe sodë buke Pak...

Deserte

Receta/Kek me qershi

A keni përgatitur reçel qershie per këtë vit?! Nese jo, jeni ende në kohë për të blerë aq sa duhet e për të përgatitur këtë kek të thjeshtë! Përbërësit për...