Tag - IHMK

Lajme

Moti sot

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit relativisht të freskëta, shkruan Plot Shnetë. Pas rrezeve...

Lajme

Sot në Kosovë, mot me diell

Prishtina Weather ka njoftuar se sot do të mbajë mot i mirë, me kthjellime dhe diell, shkruan Plot Shnetë. Temperaturat do të lëvizin nga 13 deri në 28 gradë...

Lajme

Moti sot

Masat e ngrohta të ajrit të cilat ishin prezent ditëve të fundit, do të vazhdojnë pothuaj me të njëjta vlera termike edhe për dy ditët e ardhshme të javës...

Lajme

Moti sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell, shkruan Plot Shnetë. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale...

Lajme

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet mot me diell dhe vranësira të pjesshme, kryesisht për rreth maleve, shkruan Plot Shnetë...

Lajme

Moti sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë dhe me diell, shkruan Plot Shnetë. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat...

Lajme

Moti sot

Sot dhe nesër në vendin tonë do të vazhdojë të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, shkruan Plot Shnetë. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Lajme

Moti sot

Situata meteorologjike vazhdon të mbetet pothuaj e ngjashme me ditët e fundit të muajit korrik. Kjo gjendje meteorologjik vije si pasojë e prezencës së masave...

Lajme

Moti sot

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme edhe për ditët vijuese, duke krijuar mot shumë të nxehtë dhe me vapë, njofton...