Tag - Banane

Receta

Receta/Petulla me banane

Përbërësit: 2 banane 2 vezë vanilje mjaltë tërshërë pluhur gjalpë Përgatitja: Në një ene shtypim fillimisht bananet. Shtojmë vezët dhe i përziejmë mirë, më pas...

Deserte

Receta/Smoothie me banane

Përbërësit: – 2 banane të grira të pjekura; – 2 filxhanë qumësht bajameje apo kokosi; – 2 lugë mjaltë; – 1 lugë gjalpë kikiriku. Përgatitja: 1. Bananet...