Teknologji

Rikthehet legjenda NOKIA 3310! Tashmë përmban një ekran të ri me ngjyra dhe një kamer

Nokia ka publikuar një version të ri të telefonit klasik 6310 për të festuar 20 vjetorin e tij. Telefoni legjendar i viteve ’90 tashmë është rikthyer me disa ndryshime, përfshirë edhe lojën ikonike “Snake”.

Përmirësimet lidhen me ekranin, i cili është më i madh dhe më i lakuar si dhe ka ngjyra që ofrojnë një lexueshmëri dhe qasje ndjeshëm më të mirë si dhe butona më të mëdhenj. Gjithashtu ka edhe një kamer në pjesën e pasme.

Karakteristikat e njohura që e bënë modelin klasik kaq të preferuar janë ruajtur. Ashtu si paraardhësi i tij, ai ka një bateri e cila zgjat deri në 21 ditë dhe përfshin një aparat të vetëm të pasmë. Telefoni vjen në dy ngjyra; e zezë dhe një nuancë limoni e verdhë. Ky celular shitet 59.99 £ në faqen e internetit të Nokia. I prodhuar fillimisht në 2001, modeli 6310 u përditësua në 2002 si 6310i dhe përfundimisht u ndërpre në 2005.

Menutë e reja të zmadhuara dhe opsionet më të mëdha të shkronjave përmirësojnë lexueshmërinë dhe mesazhet me tekst mund të dëgjohen për lehtësinë e përdorimit.