Kulturë Muzikë

Rekordi Dua Lipës/E para artiste me 5 këngë me mbi 1 miliardë klikime në Spotify

Dua Lipa ka thyer një tjetër rekord në karrierën e saj muzikore. Ajo është zyrtarisht  artistja e parë femër që ka pesë këngë me mbi një miliard transmetime në shërbimin e transmetimit muzikor Spotify.

Lajmin e ka publikuar faqja e klasifikimeve zyrtare muzikore Chart Data, e cila në një twitter shkruan: Dua Lipa e para artiste femër në historinë e Spotify që ka 5 këngë në platformë me mbi 1 miliard klikime.

5 këngët e artistes që kanë mbi 1 miliard transmetime në Spotify janë: ‘New Rules’, ‘One Kiss’, ‘IDGAF’, ‘Don’t Start Now’ dhe ‘Levitating’.

Plot Shnetë

Plot Shnetë

Komento

Kliko këtu për të komentuar