Lajme

Ngriten temperaturat minimale, moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot kryesisht i qetë, shkruan Plot Shnetë. 

Kjo situatë meteorologjike vjen si rezultat i masave të ajrit me presion të lartë atmosferik, njofton tutje IHMK.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

 

 

Etiketat