Lajme

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKShPK) njofton se aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 095 menjëherë aktiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, IKShPK bëri të ditur se si pasojë e infketimit me Covid-19 vdiqën 2 persona dhe janë regjistruar 14 raste të reja pozitive me COVID-19.

Janë bërë 74 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.333.

Në 24 orët e fundit jep 9.795 kërkesa të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës jepen 1.456.845 doza të vaksinës. Deri më sot 632.567 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /21Media