Lajme

Mbi 648 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19

Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) se nga fillimi i procesit të vaksinimit, në Kosovë janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës.

Deri më tani janë 648 mijë e 218 qytetarë të cilët janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19.

Kurse, në raportin e fundit IKShPK bëri të ditur se për një rast të vdekjes dhe 29 raste të reja me COVID-19.

Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 43 raste aktive me koronavirus. /21Media

Plot Shnetë

Plot Shnetë

Komento

Kliko këtu për të komentuar