Lajme

1 mijë e 51 raste aktive me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Kosovë 35 raste kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 dhe nuk është raportuar për asnjë të vdekur.

Gjatë kësaj kohe 11 mijë e 291 persona janë vaksinuar sipas MSh-së.

Me dozën e parë 826 mijë e 380 persona, kurse me dozën e dytë 641 mijë e 772 persona.

Aktualisht në vend janë 1 mijë e 051 raste aktive./Sinjali/

Plot Shnetë

Plot Shnetë

Komento

Kliko këtu për të komentuar